עיצוב הבית באמצעות בנייה קלה

קצב החיים הדינאמי המאפיין את התרבות המערבית, השינויים הרבים המתרחשים באורח החיים והחידושים המשולבים בעבודה, בחיי המשפחה והחברה של כל אחד מאתנו, כמו גם הפיתוחים הטכנולוגיים המציפים את השוק ללא הרף, כל אלו הביאו עמם את בשורת הבנייה הקלה. בנייה קלה הינה גישה נדל"נית חדשנית, אטרקטיבית ונוחה לשימוש המבוססת על תפיסת חיים פוסט מודרניסטית, תזזיתית ופתוחה לשינויים, בעלת תרומה משמעותית לסביבתה ותוצר של הבנת תלות הגומלין המאפיינת את הדורות האחרונים בתחומי החיים השונים.

ההמצאות היוצאות לשוק חדשות לבקרים הביאו עמן את הצורך ביצירת אורח חיים גמיש, פתוח לשינויים ונוח לעיצוב משתנה בתדירות גבוהה. כמו כן, המודעות ההולכת וגוברת לחשיבות השמירה על כדור הארץ וניצול חכם של אנרגיות שונות כגון חומרי גלם, אנרגית חום, רוח ומים – מכתיבה את הלך החשיבה הכללי בתחומי התעשייה השונים, ואלו הכתיבו לתחום בנייה קלה מחירים ייחודיים ושונים מאלו המוכרים לנו מהבנייה המסורתית.

ניתן לראות לא מעט ענפי ייצור בעלי קו עצמאי ואקולוגי, קטגוריות שלמות בעלות מוצרים "ירוקים" ופתרונות סביבתיים בכל תחום ייצור שהוא, כאשר בין המאפיינים של בנייה קלה מחירים נוחים, חשיבה אקולוגית וסביבה נקייה, החל ממוצרים המיועדים למגזר הפרטי ועד למוצרים המיועדים למגזרים עסקיים, ציבוריים ולתעשיות השונות.

יתרונות הבנייה הקלה:

בין יתרונותיה של בנייה קלה מחירים נוחים, אקולוגיה ומהירות בנייה, ואלו באים לידי ביטוי מבניית יסודות הבית ועד לאחרון הגימורים, הבנייה הקלה משתלבת בחכמה בכל שלבי התכנון, העיצוב והביצוע – וכן באה לידי ביטוי באורח החיים ובתחזוקת הבית השוטפת.

בנייה שקטה – הבנייה הקלה מתבצעת במפעל ולכן אינה יוצרת רעשים רבים בסביבת הבנייה כמו בנייה מסורתית.

בנייה ירוקה – הבנייה הקלה מבוססת על עקרונות אקולוגיים וסביבתיים ואינה מלכלכת כמו הבנייה המסורתית. כמו כן, הבנייה הירוקה הינה עמידה בפני תנאי מזג האוויר הים תיכוניים ולכן איננה מצריכה היערכויות נוספות כגון שינויים ותוספות בנייה במהלך השנה.

מחירים נוחים – מאחר ולא נעשה שימוש בכוח אדם רב וחומרי הבנייה עצמם אינם עולים סכומים גבוהים של כסף, הרבה יותר קל לתכנן את הבנייה הקלה והיא מתאימה לכל אחד.

מוצרים מיוחדים בבנייה קלה:

חיפויי קירות – חיפויי קירות המשולבים באמצעות הבנייה הקלה מאפשרים כניסה לבית החדש בתוך זמן קצר מאחר ואינם מצריכים עבודה מורכבת או מסובכת. מרבית הקירות וחיפויי הקירות יכולים להיות עשויים זכוכית ונבנים עוד במפעל – כך שלמעשה הם מגיעים לבית הלקוח מוכנים וניתן כבר להיכנס לגור בבית. כמו כן, מאחר ומדובר בשיטת הבנייה הקלה, תהליך הבנייה מתבצע בשקט וללא עבודות בטון המפריעות לניהול אורח חיים תקין. מאחר וקירות הבנייה הקלה הינם תרמיים, בתוך הבית נוצרת תחושת בטחון מלאה.

שולחנות, ברים ומדפים – שולחנות ומדפים העשויים זכוכית במסגרת הבנייה הקלה מכניסים לבית מראה יוקרתי ומפואר, המשרה אווירה מלכותית. תודות להיותם חלק מהבנייה הקלה, שולחנות ומדפי זכוכית אלו מתאפיינים בעלות נמוכה יחסית ומאפשרים לכל אחד לבנות את בית חלומותיו בתוך זמן קצר, בעלות נמוכה ובשילוב הרהיטים היוקרתיים והיפהפיים בשוק.

רהיטי אמבטיה – חדר האמבטיה הינו החדר האינטימי ביותר בין כל חדרי הבית. הבנייה הקלה מאפשרת לחדר האמבטיה להעניק למשתמשים בו תחושת בטחון ויוקרה מפנקת בשל עיצובם המלכותי וקלות הבנייה שלהם, המאפשרת התאמה מקסימלית לצרכיהם של בני הבית. מאחר ובמסגרת בנייה קלה מחירים הנלקחים בחשבון הם שינויים עתידיים, היא גמישה לתמרון, שלא כמו בטון או רהיטים מהבנייה המסורתית, גם את עיצוב חדר האמבטיה ניתן לשלב בהתאם לצרכי הדיירים.

מעקות למדרגות – מדרגות הבית מצריכות הצבת אמצעי בטיחות על מנת להבטיח את חייהם של דיירי הבית, ובמיוחד של הפעוטות והמבוגרים. מעקות זכוכית למדרגות הבנויים בשיטת הבנייה הקלה מאפשרים עיצוב בהתאמה מקסימלית לצרכי הדיירים, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת הצרכים של דיירי הבית – בטיחותית ופונקציונאלית.