דלתות פנים יפות – איזה סטייל מתאים לכם?

אחד מהאלמנטים המרכזיים ביותר בבית הינו ללא ספק דלתות הפנים שנציב בו. על דלתות אלו להיות נוחות לשימוש, קלות לניקוי, בטיחותיות ואיכותיות דיו על מנת להחזיק זמן רב כחדשות. כאשר תנאים אלו מתקיימים, הרי לכם דלתות פנים אשר אותן יש לקחת בחשבון, כל עוד העיצוב שלהן מתאים לרוח העיצובית השולטת בביתכם. ואיזה סטייל מתאים לכם? להלן סגנונות עיצוב מרכזיים.

המראה הכפרי

המראה הכפרי הינו הקונספט העיצובי השולט בבתים במדינתו. קונספט עיצובי זה מושג באמצעות שימוש באלמנטים רבים ברחבי הבית (השולחנות בסלון, ארונות המטבח, פינת האוכל וכו') אשר עשויים מעץ מלא. דלתות פנים יכולות לתמוך ולהשלים בצורה יוצאת דופן את המגמה העיצובית בבתים אשר מוגדרים כ- "קלאסיים" או כפריים וזאת באמצעות היותן עשויות מעץ מלא פר הגדרה או כאלו אשר מחופות בחומרים שונים אשר מעניקים את המראה הרצוי. מבין החיפויים הנפוצים ביותר ניתן למצוא את הפורניר במגוון הסגנונות (אגוז, דובדבן, אלון וכו') וגם את הפורמייקה, במיוחד זו מסוג הלמינטו.

המראה המודרני

דלתות זכוכית מעוצבות בגימור גבוה

צביעת השלייפלק היא זו אשר אחראית על הפקת דלתות פנים אשר הסטייל העיצובי שלהן מזכיר מראה מלכותי, יוקרתי ומרשים. למעשה כולנו מכירים את הדלתות הללו, בעיקר בצבעי הלבן והשמנת אך לא רק. טכנולוגיית צביעה זו כוללת שימוש בצבעי אפוקסי, אשר נמרחים על הדלתות והופכים לשכבה אטומה לאחר חימום בטמפרטורות גבוהות בתנור. סטייל עיצובי זה אינו מתבטא אך ורק במראה המרשים אותו הזכרנו אלא גם מעניק לא מעט יתרונות כגון עמידות לאורך שנים, אינו חדיר למים, קל לניקוי, אינו מתקלף ואינו רגיש לאור שמש. ניתן להשתמש בדלתות שלייפלק גם בחדרי רחצה!

דלתות פנים מזכוכית

בעלי דירות ומשרדים אשר מעוניינים לעצב את סביבת מחייתם ברמה הגבוהה ביותר, עושים זאת כיום תוך שימוש בחומרים אשר יכולים להעניק ערכים מוספים, מעבר לערכי הבסיס. דלתות פנים מזכוכית עונות על הגדרה זו באופן מדויק. מדובר בדלתות אשר עשויות מזכוכיות איכותיות ביותר העמידות בפני מכות וחבלות ומגיעות בשלל עיצובים וגימורים. הדפסה בלייזר על גבי זכוכית ושימוש בטכנולוגיית התזת החול הופכים כל דלת זכוכית לפוטנציאל אדיר ומאפשרים התאמה אישית הן מבחינת החזות והמרקם. דלת פנים מזכוכית יכולה להיות אטומה (למשל, בחדרי מקלחת ושירותים) או שקופה לחלוטין, כאשר מעוניינים להגדיל את תחושת הנפח הפנוי בחדרים מסוימים בבית ובמשרד. דלתות זכוכית אף עוזרות למערכת מיזוג האוויר שכן הן "מחזיקות" חום וקור הרבה יותר טוב מאחיותיהן, דלתות העץ.

חשוב לציין כי ניתן גם למצוא דלתות פנים אשר כוללות שילוב של כל האלמנטים אשר הוזכרו לעיל כמו גם שכל דלת מגיעה בשלל גימורים, ישרים, מעוגלים, חריטות מעניינות ועיטורים. בררו זאת ברשתות הייצור המובילות!