הובלת זכוכית – איך עושים את זה נכון?

בדרך כלל המילה הובלות נושאת אותנו אל מחוזות של מעבר דירה והובלות של רהיטים רבים, אבל תחום ההובלות כולל גם אספקטים אזוטריים יותר. אם אתם צריכים לבצע הובלת זכוכית הגעתם למקום הנכון, ובשורות הבאות נסביר לכם איך עושים את זה נכון.

מי בכלל צריך להוביל זכוכית?

כאשר אנחנו מדברים על הובלת זכוכית אין הכוונה להובלה של בקבוקי בירה למחזור, אלא הובלה של פריטים עדינים במיוחד שיש חשש מפני שבירה שלהם. אם למשל קניתם ארון בעל דלתות זכוכית גדולות ואתם חוששים מפני העברה שלו בעצמכם תוכלו להיעזר בחברה המתמחה בתחום.
בהובלות זכוכית משתמשים גם בעלי מקצוע שמתמחים בתחום הזכוכית, ועשויים להיות זקוקים להובלה של פריטי זכוכית רבים בצורה עדינה. כך למשל, מפעל לייצור חלונות יהיה מעוניין להעביר את הזגוגיות אל בית הלקוח בלי שהם ישברו ולצורך כך הוא עשוי להשתמש בחברת הובלה מקצועית.

סכנות, או למה לא לעשות את זה בעצמכם?

רבים חושבים שהובלה מסתכמת בהעברתו של פריט ממקום למקום, ואם הוא נכנס לאוטו כנראה שאין בעיה לבצע את ההובלה, אבל הובלות זה יותר מכך. מוביל טוב ישים דגש על הובלה בטוחה של החפצים, ובמקרה של הובלת פריטי זכוכית הדגש הזה חשוב שבעתיים.
פריטים העשויים מזכוכית יהיו עדינים מאוד, והסדק הקטן ביותר עלול לגרום לפריט המובל להישבר לחלוטין. מוצרים עשויים זכוכית בדרך כלל גם יקרים וחשובים ואתם לא רוצים שיקרה להם משהו במהלך ההובלה.
מעבר לכך, בל לא נשכח את האספקטים הבטיחותיים שבהובלת זכוכית – בטח כאשר מדברים על לוחות זכוכית גדולים וכבדים. כבר היו מקרים לצערנו של פגיעות חמורות כתוצאה מהובלה שהשתבשה.
אם כן ברור לכולנו מדוע הובלה של זכוכית צריכה להתבצע על ידי מובילים מנוסים בהובת זכוכית כאלה שלא רק יודעים כיצד להעביר מקרר (מבלי לזלזל בזה – גם זה מצריך ידע אבל מסוג אחר) אלה הובילו לפחות מספר פעמים לוחות זכוכית באופן מוצלח ומעבר לכך – מובילים שמחזיקים בכלים המתאימים ובנהלי עבודה מוקפדים.

הדרך הנכונה להובלת זכוכית

הדרך הנכונה להובלת פריטי זכוכית עוברת דרך אריזה נכונה שלהם. אם תקפידו על אריזה נכונה של הזכוכית תוכלו להבטיח את הסיכוי שלהם לשרוד בשלום את המעבר. כדי להבין איך להוביל זכוכית נחלק בין לוחות גדולים שלעתים יכולים להגיע לכמה מטרים מרובעים, לבין חפצים קטנים יותר כמו כוסות וצלחות.

הובלת לוחות זכוכית גדולים

לוחות גדולים כמו למשל מקלחוני זכוכית לאמבטיה לא יהיה ניתן להכניס לתוך ארגזים ובמקרים רבים לא ניתן יהיה אפילו להעמיס אותם לתוך משאית סגורה ויתעורר הצורך בביצוע ההובלה בטנדר פתוח.
לכן הדגש העיקרי יהיה עטיפה שלהם בבד מתאים, ניילון בועות, פוליאטילן ובניילון נצמד – לעתים בשילוב קרטונים במקומות שזקוקים להגנה מרבית. העטיפה העטיפה המוקפדת באה לעזור ולעולם לא תהווה תחליף להובלה שלהם תוך תשומת לב גדולה וזהירות מרבית.
מעבר לכך, משקל הלוחות יכול להיות עצום – עד כדי כך שלא ניתן להרים אותו בידיים. במקרים כאלה יש צורך לעשות שימוש בעזרים מתאימים – החל מעגלות ועד למנוף בגובה המתאים – כפי שנפרט בהמשך.

 

מקלחון-פינתי-הזזה
מקלחון-פינתי-הזזה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חפצי זכוכית קטנים

חפצים קטנים ניתן לארוז בתוך ארגזים, אולם חשוב להקפיד על מספר פרטים כדי שזה אכן יהיה אפקטיבי. כדאי לארוז את החפצים בארגזים קטנים כדי שלא יצטבר יותר מדי משקל בארז. בנוסף, חשוב למלא את הארגז ככל האפשר וברווחים בין הפריטים השונים ניתן למלא בנייר אריזה או בניילון פצפצים. ככל שהפריט המועבר עדין או חשוב יותר כדאי לארוז אותו באופן הדוק יותר. כמו כן, חשוב לכתוב על הארגז מכל צדדיו שמדובר בפריט שביר.

הובלת זכוכית עם מנוף

אם אתם גרים בקומה עליונה כדאי שתחשבו על ביצוע ההובלה בעזרת מנוף. כאשר מבצעים הובלה ללא מנוף עוברים דרך חדר מדרגות או מעלית. בצורה הזו הפריט המובל עובר ידיים רבות ועלול להינזק. הובלה בעזרת מנוף מקצרת את הזמן בו הפריט מובל וחוסכת לו אפשרויות להיתקלות ושבירה. בנוסף, ההובלה במנוף לא מסוכנת לזכוכית, שתהיה מונחת בבטחה על גבי המנוף ותונח אחר כבוד במשכנה החדש בלי שום פגע.
בנקודה זו חשוב לציין שהובלת זכוכית בכלל ועם מנוף בפרט, מחייבת המצאות של ביטוח הובלה מתאים.
אפשרות להובלה בטנדר פתוח או משאית גדולה
הובלת זכוכית ניתן לבצע בטנדר פתוח או במשאית גדולה, בהתאם לסוג הפריטים המובלים ולגודלם ובהתאם לתנאי מזג האוויר. לא משנה איך בחרתם להוביל, חשוב שתקפידו על קיבוע של הזכוכית ותדאגו לכך שהיא לא תנועה בזמן ההובלה.

איך בוחרים מוביל זכוכית?

במקרה של הובלת זכוכית, כמו בשאר תחומי ההובלה חשוב לבחור כאמור בחברה מקצועית ובעלת ניסיון. הצוות המוביל חייב להבין מה המשמעות של עבודתו ועד כמה הפריטים המועברים חשובים. השגת המודעות של צוות המובילים ומעורבות בתהליך הביצוע, יחד עם הניסיון והעזרים, יבטיחו לכם שהזכוכית תגיע אל יעדה בשלום.

 

חלונות זכוכית
חלונות זכוכית