מקלחונים – עולם של אפשרויות

זכוכית היא חומר עתיק יומין, שהשליטה בייצורו הייתה נפוצה, כפי הנראה, כבר בתקופת המקרא ואף קודם לכן. השימוש הנפוץ ביותר של זכוכית הוא לייצור כלים וחלונות כמובן, אך ברבות השנים הפך השימוש בזכוכית למגוון יותר ויותר (מישהו אמר נעלי הזכוכית של סינדרלה?..), כולל אף כחומר לבניה. הזכוכית נתפסת כמובן כחומר שביר ורגיש, אך מנגד יש לה יתרונות רבים עבור דיירי הבית – היא יפה, מספקת תחושה חלל ואור, קלה לניקוי ועוד יתרונות רבים. במאמר שלפניכם נסקור את אפשרויות השימוש בזכוכית לעיצוב הבית בשני חללים חשובים – חלל האמבטיה וחלל המטבח.

זכוכית במקלחונים

זכוכית מהווה חלק בלתי נפרד מכל חדר אמבטיה, במראה כמובן, אך ניתן להשתמש בה גם לשימושים רבים אחרים. אחד הנפוצים שבהם הוא עבור מקלחונים, בין אם מקלחונים פינתיים, מקלחונים חזיתיים, מקלחונים מכופפים או מקלחונים מסוגים אחרים.

מקלחונים אינם מורכבים על טהרת הזכוכית כמובן, אלא כוללים גם אלמנטים של פרזול, כגון מעקות זכוכית תמיכה למתקלחים, מסגרת חיצונית ועוד חלקים החיוניים לשמירה על יציבותם של מקלחונים ומאפשרים לעגן אותם לקירות החדר האמבטיה. חשיבותם של מעקות ושאר אביזרי הפרזול מחייבת אותנו להקפיד על איכותם בבחירת מקלחונים, וחשיבותם אינה נופלת מחשיבותה של הזכוכית. בחרו מעקות ואביזרי פרזול מתוצרת איכותית, שלא יחלידו במשך שנים, הקפידו על קבלת אחריות לחלקי הפרזול לזמן ארוך ככל האפשר ובדקו מה בדיוק כוללת האחריות

זכוכית במטבח

מקלחון
מקלחון זכוכית

זכוכית משמשת באופן טבעי לייצור כלי אוכל, אך בשנים האחרונות היא זוכה גם לפופולאריות רבה כתחליף לקרמיקה והחרסינה, שעיטרו בעבר את קירות המטבח. חיפוי זכוכית לקירות המטבח או באיזור פינות אוכל הפך לאפשרות מועדפת על מעצבים רבים. חיפוי זכוכית לקירות המטבח קל לניקוי, נעים מאוד לעין, מאפשר להוסיף מגוון עצום של עיטורים ותוספות ומקנה למטבח מראה מודרני ומעוצב. חיפוי זכוכית אינו מכסה את כל גובה הקיר כמובן, אלא משתרע עד לגובה ארונות המטבח, ומאפשר לנו להגן על הקירות מפני התוספות הלא רצויות של הבישול הביתי – כתמי שמן, מזון, חום גבוה וכן הלאה. בחירה להתקין חיפוי זכוכית במטבח דורשת לעיתים תוספת תקציב קטנה למחיר המטבח, אך היתרונות הרבים הגלומים בחומר הופכים את הבחירה בו למומלצת ביותר, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה שימושית.

מקלחונים וזכוכית – סיכום

לסיכום, זכוכית היא חומר שתורם רבות לעיצובו ושימושיותו של הבית, בין אם כחיפוי זכוכית למטבח, בין אם עבור מקלחונים ושאר אביזרי האמבטיה ובין אם לחללי הבית האחרים.