בדיקת חלונות לפני רכישת דירה

בדיקות בדק הבית, עדיין לא הגיעו למודעות הציבורית המספקת, ואנו רואים את עצמנו כאחראיים מרכזיים בהפצת חשיבות הערנות בתחום רכישת הדירות והבתים, בין אם מדובר בדירה חדשה מקבלן ובין אם זאת דירה או בית אשר עברה כמה וכמה ידיים. לפניכם כמה טיפים יעילים וקריטיים במיוחד שיאפשרו לכם לחסוך בהוצאות מיותרות על תיקונים ושיפוצים שמלכתחילה היו צריכים להתקיים.

הידע המוקדם בדבר התנאים והמאפיינים של הדירה עשוי לחסוך לכם הוצאות מיותרות אלה ורבות אחרות – אז איך עושים את זה?

רוכשים דירה מקבלן? איש בדק בית פרטי נדרש פה!

כאשר רוכשים דירת ראשונה מקבלן, קיימת תקופת אחריות, כלומר, תקופת בדק בית על כל המבנה והדירה בפרט. לכל נישה קיימת תקופת האחריות שלה הנעה בין שנה לשבע שנים. תקופת אחריות על חלונות נחשבת גם היא במסגרת האחריות של הקבלן ולכן, כל נזק אשר נוצר באשמת הקבלן או נמצאה כליקוי אשר נגרם כתוצאה מבנייה רשלנית.

איש מקצוע מתחום בדק הבית, ימנע מכם הפתעות בלתי נעימות לאחר המעבר והתנהלות של שיפוצים ותביעות בגין פיצויים על נזקים שמלכתחילה ניתן היה למנוע. חברת בדק בית אומנם תעלה לכם סכום כסף מסוים אבל בעת מציאת הליקויים, מחובתו של הקבלן לשפות או לפצות אתכם בגין ההוצאה הכלכלית, שהרי הבדיקות הראשוניות של הליקויים, היו אמורות להתבצע על ידי הקבלן ולא על ידי הדיירים.

החשיבות של תקינות חלונות הבית – נזקי טבע ומלחמות

מעבר למניעת הצורך בשיפוצים חוזרים אחרי רכישת בית מקבלן, חשוב מאוד לוודא שהחלונות ומסגרות החלונות, נמצאו תקינים כנגד נזקי טבע, כמו רעידות/רעשי אדמה ומלחמות. בחוק לבנייה ולמקרקעין בישראל, שנחקק לקראת אמצע שנת 1991 בעקבות מלחמת המפרץ, בגין תקינות ועמידה בתקנים של פיקוד העורף גם של התקן החדש לממדים בתוך הבתים והדירות עצמן, וגם בכל הקשור למעטפת הפנימית והחיצונית של הבית, הכוללת גם את החלונות ומסגרות החלונות.

חשוב להבין, שתקינות החלונות וביצוע בדיקת חלונות לפני רכישת דירה מתייחסת גם אבל לא רק לאסטטיות ולנראות הדירה, אלא גם לבטיחות הדיירים בעיתות חירום.מעקה שתול בזכוכית רלפלקטיבית

זיכרון דברים והסעיפים שאסור לשכוח בעת רכישת דירה מיד שנייה

בעת רכישת דירה מיד שנייה, קיימים סעיפים לא מעטים וחשובים ביותר שיש לשים עליהם דגש, לא פחות, ואפילו יותר מאשר במקרים של רכישת דירה מקבלן. קבלן יכול לתת לכם מפרט טכני מדויק וערבות, בכל הקשור לתקופת הבדק, הדבר שונה לחלוטין כאשר מדובר בדירה אשר עברה מהקבלן ללקוח (המוכר), או כמו במקרים רבים, דירה אשר עברה כמה ידיים. גם ובמיוחד במקרים הללו חשיבות בדיקת הדירה על ידי איש מקצוע בעת החתימה על זיכרון הדברים קריטיים במיוחד, פעולה כזו עשויה להפחית את עלות הדירה בשל התיקונים הדרשים אשר לא צוינו במסגרת ההתרשמות הראשונית מהדירה בין אם בתום לב ובין אם שלא בתום לב גם ובמיוחד, בכל הקשור לתקינות חלונות הדירה.