בין כל סוגי המטבחים יש גם מטבח זכוכית

מהו מטבח זכוכית? מה מאפיין אותו? למי הוא מיועד ומה חשוב לדעת על רכישתו של מטבח זכוכית? על כל ועוד בכתבה שלפניכם.

ענף המטבחים מעמיד לרשותכם היצע מגוון של סוגי מטבחים הכוללים בין היתר את המטבח הקלאסי הכולל בתוכו את המטבח הכפרי המיוצר ברובו מעץ מלא ואת המטבח המודרני המיוצר מחומרי גלם שונים כגון: עץ, אלומיניום וזכוכית.

בקטגוריית המטבחים המודרניים תוכלו למצוא גם מטבחי זכוכית יוקרתיים המיוצרים באמצעות גופי ארונות מטבח מעץ וחיפויי ארונות מטבח מזכוכית מעוצבת. דלתות הזכוכית המשמשות כאמצעי חיפוי לארונות המטבח מתאפיינות בין היתר בקו עיצובי מודרני ונקי והן נחשבות לדלתות חיפוי עמידות. ברוב המקרים, מדובר בזכוכית מחוסמת אשר איננה נשברת או מתנפצת בקלות, כאשר בין שני סוגי דלתות הזכוכית הנפוצות ביותר כיום תוכלו למצוא את דלתות הזכוכית המותקנות על גבי "פלטות" המיוצרת מ-MDF ואת דלתות הזכוכית המותקנות על גבי מסגרת אלומיניום. האופציה השנייה הינה יקרה ויוקרתית יותר ועל אף מחירה הגובה בהשוואה לאופציה הראשונה היא נחשבת לאופציה המועדפת ביותר על אותם אנשים שכבר בחרו להתקין מטבח זכוכית בביתם.

מטבחי זכוכית – מה מאפיין ומייחד אותם?

מטבח בעל חיפוי זכוכית באמצעות דלתות זכוכית מעוצבות, מתאפיין בין היתר במראה נקי, גלנטי ויוקרתי, כאשר ברוב המטבחים בהם מותקנות דלתות זכוכית, לא נהוג להתקין ידיות חיצוניות לגופי ארון המטבח ולכן התוצאה העיצובית המתקבלת הינה של יחידת אחסון אחת שלמה בתוכה מותקנים אביזרי המטבח הייעודיים (תנור, מקרר וכדומה). פתיחה וסגירה של ארונות עבור מטבחי זכוכית מתאפשרת בין היתר באמצעות ידית אינטגרלית שהיא למעשה ידית נסתרת בגוף הדלתות או באמצעות מנגנוני פתיחה חשמליים שאומנם משפיעים על המחיר הסופי של המטבח אך מצד שני ממצבים אותו בפסגת המטבחים הביתיים הודות לחידושים הטכנולוגיים הנלווים אליו.

חיפוי זכוכית מעוצבים בהתאמה אישית

השילוב של שיש למטבח וזכוכית במטבח מוסיף טקסטורה, עניין ויזואלי ותחכום לחלל. השיש עמיד מאוד וקל לניקוי, מה שהופך אותו למושלם עבור משטחים או משטחים אחוריים. זכוכית מספקת ברק מבריק שעוזר להחזיר אור בחדר, מה שגורם לו להיראות גדול יותר ממה שהוא בפועל.
מטבחי הזכוכית המחופים בדלתות זכוכית מעוצבות, מאפשרים לכם ליהנות מהיצע מרשים ומגוון של דלתות זכוכית אותן ניתן להתאים לכל מידה נדרשת ולכל גוון עיצובי המועדף עליכם. כמו כן, תוכלו ליהנות מדלתות זכוכית מודפסות שעל גביהן ניתן להדפיס אלמנטים עיצוביים שונים גם על פי דגמים קיימים וגם על פי תמונה מסוימת המועדפת עליכם ביותר אשר תרצו להדפיס על גבי דלתות המטבח. כמו כן, תוכלו לבחור את רמת הגימור של הזכוכית, כאשר האופציות העומדות לרשותכם הינה רמת גימור מט ורמת גימור מבריקה. ההבדל בין השניים קשור לאופן תחזוקת הדלתות, כאשר בדלתות זכוכית ברמת גימור מבריקה תדרשו לפעולות תחזוקה תדירות לצרכי ניקוי כתמים וסימני ידיים העלולים להופיע על גבי הדלתות (לכן רמת גימור מט מותאמת יותר לבתים בהם גדלים ילדים ובני נוער).

לסיכום, מטבחי זכוכית הפכו בשנים האחרונות לאחד מסמלי הסטטוס של הבית המודרני והם נחשבים לפסגת היופי והיוקרה בכל הנוגע לעיצוב מטבחים מודרניים.