מעקות חוץ – איך וכיצד לבחור

מכיוון שמעקות חוץ, כשמם כן הם – הם מעקות אשר ממוקמים בחוץ, הם חשופים לכל פגעי מזג האויר. שמש חזקה עלולה לגרום להם לדהות. רוחות עזות כמו בסופות של החורף האחרון עלולות לגרום להם להיתלש ממקומם. גשם, שלג וברד עלולים לפגוע בהם ולגרום להם לבלאי. לכן, חשוב מאד שמעקות חוץ יהיו בנויים מחומרים עמידים לכל פגעי מזג האויר.

מעקות חוץ מיועדים לתחימת אזורים שונים כגון גגות, מרפסות ומדרגות חיצוניות, ומגנים עליכם , על בני ביתכם ועל כל מי שמזדמן לביתכם מפני נפילה, ולכן חשוב מאד להקפיד על התקנה מקצועית אשר תדאג לביסוס המעקות כך ששום כוח סביר שהם עלולים להיתקל בו לא יכול לעקור אותם ממקומם, להישבר או להתעקם. בנוסף, עיצוב מעקות חוץ צריך לקחת בחשבון את העובדה שאסור להגיע למצב בו ניתן ליפול דרך המעקה. זה אומר שהמרווחים בין המעקות צריכים להיות מחושבים בצורה כזאת שלא ניתן לעבור דרכם, לא מבוגרים ולא ילדים. בנוסף יש חשיבות לגובה של מעקות חוץ. הם צריכים להיות גבוהים מספיק כדי שלא ניתן יהיה ליפול מעבר להם, ורצוי מאד שלא תהיה אפשרות לטפס עליהם.

מכיוון שמעקות חוץ הם פריט עיצובי אשר ממוקם בחלקו החיצוני של הבית, יש להם משמעות עיצובית גדולה והם חלק מהמראה הכללי של הבית. לכן חשוב להתייחס אליהם בהתאם, ולדאוג שמעבר לפונקציונליות שלהם, הם יראו טוב, ישדרו את המסר שאתם מעוניינים לשדר, וישתלבו בסגנון העיצובי שבחרתם לחזותו החיצונית של הבית שלכם.

מאילו חומרים ניתן לבנות מעקות חוץ?

מעקות חוץ ניתן לבנות ממספר חומרים שונים. ישנם מעקות חוץ מזכוכית, מעקות חוץ ממתכת לסוגיה השונים, ומעקות חוץ מעץ לסוגיו. לכל חומר שנשתמש בן לבניית מעקות חוץ יש יתרונות וחסרונות משלו, אבל אתם נמצאים באתר שלנו – אתר שבירו – ואתם בוודאי כבר יודעים שאנחנו המומחים הגדולים ביותר שתוכלו למצוא בארץ לעבודות זכוכית בכלל, ומעקות זכוכית בפרט. לכן נתמקד הפעם במעקות חוץ מזכוכית.מעקה חוץ מזכוכית למרפסת בעיצוב איטלקי

יתרונות של מעקות חוץ מזכוכית

מעקות חוץ מזכוכית הם שילוב מושלם של בטיחות, עמידות ויופי עיצובי יוצא דופן. מעקות חוץ מזכוכית אינם מסתירים את הנוף – וזה יתרון עצום בכל הנוגע למעקות חוץ למרפסות או לגגות. שהרי מה הטעם במרפסת המשקיפה אל הנוף, או בגג הצופה לשמים, אם יש בהם מעקות אשר מסתירים את הנוף ומרשתים אותו בסורגים? בנוסף, מעקות זכוכית פותרים את בעיית הרווחים אשר קיימת במעקות עץ ומתכת. מעקות חוץ מזכוכית הם אחידים וללא מרווחים וכך אין חשש מנפילה או השתחלות של כל מיני הרפתקנים קטנים או גדולים דרך המרווחים במעקה.

מעקות חוץ מזכוכית הם עמידים מאד לפגעי מזג האויר וקלים מאד לתחזוקה וניקוי. מכיוון שהזכוכית היא אמנם חומר קשה ועמיד, אך בשלב הייצור היא עדיין חמה מספיק כדי שתהיה גמישה וניתן יהיה לעצב אותה בצורות שונות, ניתן לעצב מעקות זכוכית בצורות שונות כגון מעקות מעוגלים, מעקות מפותלים, מעקות ספירליים, וכן הלאה. ניתן לשלב בעיצוב המעקות אלמנטים ממתכת או מעץ, לבחור ברמות שקיפות שונות ואפילו צבעים והדפסות וכך להגיע למוצר שהוא גם בטוח, גם עמיד וגם מרשים מאד ויזואלית.