בחירת מקלחונים איכותיים ומעוצבים

כולנו רוצים ליהנות ממוצרים איכותיים בכל התחומים, וגם כשמדובר במקלחונים – שעד לפני שנים לא רבות נתפשו כחלופה זולה לאמבטיה ותו לא – ישנה מגמה מובהקת של ביקוש לדגמים איכותיים שיהפכו כל מקלחת לחוויה משובחת ובאופן כללי ישדרגו את המרחב שבו הם מותקנים.

בהתאם ניתן למצוא כיום מבחר רחב במיוחד של מקלחונים – כך שכל אחד יכול למצוא מקלחון איכותי בהתאם לקריטריונים החשובים לו ביותר, ובאופן כללי כדאי לדעת איך לבחור מקלחונים איכותיים במיוחד.

קודם כל בטיחות

כשמתלבטים בין מספר סוגי מקלחונים הדבר החשוב ביותר הוא קודם כל הבטיחות של כל דגם. על מנת ליהנות ממקלחון שאתם יודעים כי הוא בטיחותי לחלוטין כך שניתן להתקלח בתוכו בראש שקט וחף מדאגות, חובה לוודא כי דלת המקלחון עשויה מזכוכית מחוסמת או זכוכית רבודה – כלומר זכוכיות שעברו תהליך עיבוד מיוחד שהופך אותן לחזקות יותר מזכוכית רגילה כשלמעשה גם אם זכוכית מחוסמת רגילה נשברת הרי שהיא לא מסכנת את מי שנמצא בתוך המקלחון או בסמוך לו שכן היא נשברת לחלקים קטנים מאוד. עוד חשוב להדגיש כי מקלחון שלא עשוי מזכוכית מחוסמת או רבודה לא יכול ליהנות מתו תקן ישראלי. מבחינת העובי, מומלץ לבחור במקלחונים שעובי הדלת שלהן הוא לפחות 8 מ"מ – שכן עבה יותר פירושו בטיחותי יותר.

מקלחון לאמבטיה גבוהה ופינתי

נוחות

מאפיין נוסף של מקלחונים איכותיים הוא היותם נוחים ומתאימים למשתמשים בהם, שהרי היום כולנו כבר מבינים עד כמה חשובה הנוחות לאיכות החיים. בהתאם ניתן ראשית לבחור בין דלתות הנפתחות כלפי פנים, כלפי חוץ, לשני הכיוונים או דלתות הזזה – באופן טבעי דלתות הנפתחות לשני הכיוונים הן אופציה מומלצת ביותר ביחס לאלה הנפתחות רק כלפי פנים או רק כלפי חוץ, והן גם מחזקות את מרכיב הבטיחות, אולם מאחר שלא בכל מרחב ניתן להתקין מקלחון עם דלתות הנפתחות לשני הכיוונים הרי שיש מקום גם למקלחונים עם דלתות הזזה או דלתות הנפתחות רק בכיוון אחד.

בנוסף יש לבחור כמובן את ממדי המקלחון – מקלחון קטן מדי עלול לגרום לתחושות לא נוחות של דחיסות וצפיפות במהלך כל מקלחת, אם כי מצד שני גם מקלחון גדול מדי הוא לא תמיד בחירה אידיאלית, שכן הוא עלול לא להשאיר מקום בחדר הרחצה לאלמנטים חיוניים אחרים. בחירה חשובה נוספת היא צורת המקלחון – ישנם מקלחונים פינתיים, מקלחונים עגולים, מקלחונים קטומים ומקלחונים חזיתיים. גם בחירה זו חייבת לקחת בחשבון הן את ממדי החדר שבו מותקן המקלחון והן את ההעדפות של המשתמשים בו. בחירה זו משפיעה באופן טבעי גם על האסתטיקה של המרחב.

מקלחון זכוכית

מקלחונים איכותיים – ויפים!

באופן טבעי בימינו מקלחונים איכותיים הם כאלה שלא רק נוחים עבורנו ובטוחים מבחינתנו אלא גם משמחים את העין, שהרי אנחנו חיים בעידן שבו לאסתטיקה חשיבות רבה. בהתאם אמנם כשמתלבטים בין מספר מקלחונים מעוצבים יש תחילה לוודא כי הם בטוחים ונוחים, אולם יחד עם זאת יש לייחס משקל נכבד גם לחזות של כל דגם: ראשית למבנה של המקלחון (כאמור פינתי או מעוגל, חזיתי או קטום) ולאחר מכן לסוג הזכוכית (חלבית, שקופה לחלוטין, מחוספסת, אטומה עם דוגמה) כשבחלק מהמקרים ניתן לבחור גם צבע לזכוכית (כמובן כזה שישתלב היטב בחדר כולו).

פינוקים נוספים

המקלחונים האיכותיים במיוחד הם אלה עם התוספות המפנקות – רמקולים אטומים למים שינעימו את המקלחת (וגם יאפשרו לתחום אותה בזמן סביר), ראשי מקלחת מיוחדים שהופכים את המקלחת גם למסז' מפנק או שמדמים אותה לגשם טרופי מלבב, ועוד ועוד.