מתי יש צורך במקלחון חזיתי?

מקלחונים חזיתיים הם סוג מקלחונים הזוכה בשנים האחרונות לפופולאריות הולכת וגוברת.מדובר בפיתרון שמתאים לכל חדר אמבטיה, כשבנוסף לפרקטיות שלו הוא מהווה גם תוספת אסתטית מאוד לחדר הרחצה – כך שאין פלא שהוא כה פופולארי בימינו, ימים שבהם ישנה חשיבות רבה למידת יופיו של מרחב המגורים שלנו על חדריו השונים ובהתאם אנחנו משקיעים בפן זה תשומת לב רבה.

מה זה מקלחון חזיתי?

מקלחון חזיתי הוא מקלחון שרק על צלע אחת שלו ישנה דלת (או שתי דלתות) – וזאת בניגוד למקלחון הפינתי שבו שתי דפנות מורכבות מדלתות.

בהתאם, המיקום האופטימלי של מקלחונים חזיתיים הוא בנישה ייעודית, כך שהחלל המשמש למקלחת המפנקת תחום בין שלושה קירות והצלע הרביעית היא הדלת או הדלתות.

מסיבה זו מקלחון חזיתי אינו מתאים לכל חדר רחצה, שכן בהיעדר קירות תוחמים אין אפשרות למקם מקלחון שכזה. יחד עם זאת כשבונים בית חדש או כשמשפצים חדר אמבטיה ניתן כמובן לתכנן מראש נישה למקלחון חזיתי, ובדרך זו ליהנות מהמוצר האיכותי.

 

במקום אמבטיה או כתוספת לה

מקלחונים חזיתיים יכולים להתאים לחדרי רחצה צנועי מימדים שבהם אין מקום לאמבטיה,כשבזכות העובדה שהם נכנסים לנישה מאוד מדויקת הם חוסכים במקום ובשטח שהוא יקר המציאות ועדיין מקנים תחושת פינוק בכל מקלחת ומקלחת.

בבתים אחרים המקלחון החזיתי ניצב בחדר הרחצה לצד האמבטיה, כששוב, בזכות העובדה שהוא ממוקם בנישה ייעודית לו ניתן ליהנות הן ממנו והן מאמבטיה מבלי שהחדר כולו יהפוך צפוף ודחוס יתר על המידה.

 

מקלחון חזית

עיצוב מקלחונים חזיתיים

מקלחון חזותי כאמור הוא לא רק מוצר פרקטי להפליא אלא גם אסתטי מאוד, כשאת האסתטיקה שלו מגדירים בעיקר סוג הזכוכית ממנה עשויות הדלתות ורמת הגימור של האבזור(ידיות, צירים וכו').

הסוגים העיקריים של הזכוכיות המשמשים לייצור מקלחוני חזית הם: זכוכית חלבית בגוונים שונים, אסיד, אקסטרה קליר, זכוכיות עם הדפס דיגיטלי עליהן (עם דוגמה גיאומטרית, פרחים וכו'), גרניט, פפיטה וצריבת פסים.

באופן עקרוני ככל שהזכוכיות שקופות יותר ונטולות עיטורים כך מושג מראה נקי יותר וצלול יותר, אם כי חובבי הקישוטים מן הסתם יחפשו דגמים מעוטרים או זכוכיות חלביות המבטיחות פרטיות רבה יותר במקלחת. כמו כן ניתן להעצים את יופיו של חדר הרחצה בעזרת מראות תואמות למקלחון שנבחר.

 

בטיחות מעל הכל

מאחר שמקלחונים חזיתיים כוללים בתוכם דלתות זכוכית חשוב מאוד להקפיד על הפן הבטיחותי, ולרכוש אך ורק דגמים שבהם הזכוכיות מחוזקות כך שסכנת ההתנפצות והפציעות מופחתת במידה משמעותית.

הסוג המתאים ביותר של זכוכיות למקלחונים הוא זכוכיות מחוסמות, כשמבחינת העובי ניתן לבחור בין 6 מ"מ ל- 8 מ"מ (שניהם טובים מאוד). היתרון העיקרי של זכוכיות מחוסמות הוא שהאופן בו יוצרו מונע התקדמות של סדקים בהן (שכן הן חוממו בתהליך מבוקר עד לטמפרטורה של לא פחות מ- 700 מעלות ואז קוררו במהירות רבה, דבר שהקנה להן חוסן רב במיוחד).

 

פתיחת הדלתות

מקלחוני חזית מגיעים עם דלת אחת או שתיים, כשניתן לבחור כמובן גם את אופן הפתיחה -חלק מהמקלחונים מגיעים עם דלתות הזזה ואחרים עם דלתות הנעות על ציר (וברוב המקרים נפתחות גם פנימה וגם החוצה אם כי ישנם גם דגמים שבהם הפתיחה היא רק כלפי חוץ).

בכל מקרה חשוב להקפיד לרכוש את המקלחון אך ורק מיצרן בעל שם המספק גם אחריות, על מנת שמנגנון הפתיחה, יהא אשר יהא, יחזיק מעמד שנים רבות ויאפשר הנאה מלאה ממקלחון החזית היפה והפרקטי.