מקלחונים מעוגלים על פי עופר שבירו

חדרי האמבטיה המודרניים נחשבים לאבן הפינה המרכזית בחייהם של אנשים רבים. דבר זה, שעשוי להישמע מפתיע ברגע הראשון מובן יותר כאשר לוקחים בחשבון שזהו המקום הנכון ביותר להתרגעות לאחר יום מעייף או מתיש. זה גם המקום הנכון להתנקות ולהסיר מהגוף לכלוך וזיעה ולהרגיש נקיים וטהורים.

עופר שבירו מסביר שלאור חשיבותם של חדרי האמבטיה המודרניים, אין פלא שאנשים רבים מבקשים להעניק לעצמם ולבני משפחתם חדר מיוחד, בעל עיצוב מרהיב עין שכולל את כל אביזרי הנוחות המודרניים. חלק חשוב מכל אותם אביזרי נוחות הינו התקנה של מקלחונים ובפרט של דגמים מעוגלים, שמשתלבים היטב בחדר הרחצה הגדול והקטן כאחד.

לשבור את השגרה

בין הסיבות החשובות שמביאות אנשים לבחור בהתקנת מקלחונים בכלל וכאלה המאופיינים בקווים מעוגלים בפרט ניתן למצוא:

 • חיסכון בעיצוב – מקלחון מתאים מאוד להתקנה בחללים קטנים. אין זה מפתיע למצוא דגם עגול ומיוחד גם בדירות קטנות, יחסית. מדובר, למעשה, על השילוב המושלם שבין עיצוב קומפקטי לבין עיצוב מרהיב, נוח, יפה ואלגנטי.

עופר שבירו חושב שאסתטיקה יוצאת דופן – מקלחונים מעוגלים הינם בעלי אסתטיקה מיוחדת ויוצאת דופן. שלא כמו הדגמים בעלי הקווים הישרים, קווים עגולים נראים טבעיים יותר ומשיגים אפקט של זרימה. מסתבר שאנשים רבים מעדיפים את המראה הזה בחדר הרחצה שלהם.

 • המראה החדש – כאשר אנו מדברים על שימוש בקווים מעוגלים ונקיים, מראה שניתן להשיג באמצעות זכוכית מכופפת ובעלת עיצובים מפתיעים, מדובר למעשה על מראה שמשדר חדשנות אמיתית. אמנם גם מקלחונים שאינם מעוגלים יכולים להצטיין ביופי ובטוב טעם וגם אותם ניתן להשיג בדגמים מרהיבים, אבל עבור אנשים רבים המראה העגלגל, העגול או האליפטי יוצר את הרושם הנכון והעדכני ביותר.

  מקלחון מעוגל
  מקלחון מעוגל

מתי מתקינים

אחרי שראינו כמה מהיתרונות החשובים של המוצר, מעניין לראות מתי, באילו נקודות זמן, בוחר הצרכן הישראלי להתקין מקלחונים עגולים ויפהפיים. מנתונים שנאספו עולה כי הצרכן הישראלי בוחר להתקין אותם בשתי נקודות זמן עיקריות.

 • נקודות הזמן הראשונה הינה כאשר עוברים לדירה חדשה מקבלן. בנקודת זמן זו ניתן להתקין מקלחונים מעוגלים שיתנו את האפקט הרצוי ביותר לדיירים החדשים. לעיתים מדובר על מוצר שניתן להשיג בשיתוף פעולה עם הקבלן ולעיתים תתבצע הרכישה בנפרד, כאשר הקבלן מציע התקנה של מקלחת בסיסית בלבד. יש לציין שההרגשה של הכניסה לדירה החדשה שבה הכל מעוצב בדיוק כפי שרוצים וכפי שחולמים עליו הינה יוצאת מגדר הרגיל לפי דעתו של עופר שבירו.
 • נקודת זמן שנייה שבה עשוי לבחור הצרכן הישראלי בהתקנה מקלחון הרצוי לו היא כאשר הוא עומד להיכנס לדירה מיד שניה ובוחר לבצע בה שיפוצים מקיפים או לחילופין – כאשר בוחרים לשפץ את הדירה הוותיקה שבה מתגוררים במשך שנים רבות. בשני המקרים הללו מדובר על הזדמנות פז להתקנה של מקלחונים המצטיינים בקווים עגולים או עגולים למחצה. מסתבר שלשינוי כזה ישנו אפקט מיידי של מראה חדש ועדכני.

דגמים מגוונים

כאשר אנו מדברים על מקלחונים בעלי קווים עגולים ניתן לבחור דגמים שונים ומגוונים. בין היתר ניתן למצוא את הדגמים הבאים:

 • התקנת הדלת על גבי צירים – ישנם דגמים שבהם הדלת העגולה נעה על גבי צירים.
 • דלת נעה על גבי מסילות – גם בדגמים המעוגלים ניתן לבחור דלתות שנעות על גבי מסילות חלקות.
 • עגול פינתי – ניתן לבחור בדגם שמתאים במיוחד לפינת החדר.
 • עגול מרכזי – ישנם דגמים שניתן להתקין באזור מרכזי של חדר האמבט. מצב זה משיג אפקט ייחודי, שמתאים במיוחד לחדרים גדולים, יחסית.
 • מספר דלתות – ישנה אפשרות לבחור בין סוגים שונים, מהם בעלי דלת אחת גדולה ומהם בעלי צמד דלתות קטנות יותר.