מקלחונים מעוצבים לשדרוג חדר האמבטיה

האם שמתם לב לכך שבשנים האחרונות, המקלחונים תופסים את מקומן של האמבטיות בחדרי הרחצה החדשים? המקלחונים של היום הם יצירות אמנות של ממש, נוחים ושימושיים, יפים ומרשימים, ומספקים חווית רחצה מפנקת במרחב מעוצב. אפשר לעצב אותם במגוון של סגנונות וצורות לפי טעמנו האישי, וליהנות מבילוי של ממש בזמן הרחצה, ואפילו להרגיש שתרמנו לסביבה, כי הרי ידוע שהרחצה במקלחונים חוסכת מים לעומת הרחצה באמבטיה. מקלחונים מעוצבים משולים לפנינה בוהקת במרכז חדר הרחצה. הם גולת הכותר, או אם תרצו, הדובדבן שבקצפת של חדר רחצה מעוצב ומפנק.

איך להתאים את המקלחון לחדר הרחצה

מקלחונים מעוצבים צריכים להשתלב בחדר הרחצה באופן שיהיה נעים הן לעין והן לגוף. גודל וצורת חדר הרחצה יקבעו במידה רבה מה יהיה המקום בו ימוקם המקלחון. אם יש לנו נישה ייעודית עבור המקלחון , הרי שעיצובו יותאם אליה מבחינת הגודל והצורה שלו, ואם אין נישה ייעודית אני פועלים באופן יותר חופשי. אל דאגה, מקלחונים הממוקמים בנישות הם מקלחונים יפים ומפנקים מאד, לא פחות ממקלחונים "פרי סטייל". עוד מאפיין של המקלחון אשר נובע מאופי חדר הרחצה, הוא צורת המקלחון. בהתאם למבנה חדר הרחצה נוכל לבחור בין מקלחון מעוצב או מובנה, מקלחון חזית או פינתי, ריבועי או מלבני, וגם צורות מיוחדות כמו מקלחון עגול או אליפטי.

מקלחון חזית קלאסי מעוצב

דלתות המקלחון

מקלחונים מעוצבים מתאפיינים בדלתות מעוצבות. דלתות המקלחון יכולות להיות עשויות מחומרים שונים, ועם זאת ברוב המקרים נבחר להשתמש בדלת זכוכית, שהיא קלה לתפעול ולתחזוקה, והיא יפה ומשתלבת היטב בחדרי רחצה מסוגים שונים. ישנם סוגים שונים של דלתות למקלחונים, דלתות קבועות ודלתות אשר נעות על צירים, דלתות כפולות דלתות הזזה, דלתות על צירים, דלתות מעוגלות או קטומות, דלתות שקופות או אטומות או בשילוב של זכוכית שקופה ואטומה. בכל סוגי הדלתות ניתן לשלב בהן עיטורים ופרזול ולייצר יצירת אמנות של ממש שתפאר את חדר הרחצה שלכם. אם כבר דיברנו על פירזול חשוב לציין שפירזול איכותי הוא הכרח במקלחונים, על מנת שהמקלחון ישרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות ולא תצטרכו להתמודד עם תקלות בדלתות המקלחון.

עוד פריטים שחשוב להתייחס אליהם כשמתקינים מקלחונים מעוצבים

חלק חשוב מהעיצוב של מקלחונים מעוצבים הוא ראשי המקלחת. ראשי מקלחת מעוצבים, מפנקים, בצבעים נעימים ובאיכות גבוהה, יעשו את הבילוי שלכם בחדר הרחצה למפנק ויספקו חוויית משתמש נפלאה. שילוב של מעקה מעוצב במקלחון יוסיף לעיצוב ויתרום לאווירה הכללית. ישנם מעקות מחומרים מגוונים ובסגנונות שונים, ונזכור גם שמעקה במקלחון ייתן גם מענה בטיחותי לנושא ההחלקות במקלחת.

חיפוי המקלחון

במקלחונים מעוצבים אנו עושים שימוש במגוון של חיפויים, בהתאם לקו העיצובי שאנו מעוניינים ליצור בחדר הרחצה. כיום לצד חיפויי הקרמיקה הותיקים והטובים, ובהמשך לעליית בפופלאריות של חיפויי זכוכית למטבחים, ישנה עליה בביקוש לחיפויי זכוכית הן לקירות האמבטיה והן למקלחונים. חיפוי זכוכית הוא כלי עיצובי של ממש, ניתן לשלב חיפוי של זכוכית צבעונית אטומה או שקופה, לשלב הדפסות מיוחדות, הטבעות ודוגמאות גיאומטריות או בקוים עגולים, ניתן לשלב בהם תאורת לדים, להשלים או לייצר קונטרסט מעניין עם חיפוי חדר הרחצה כולו, וכן הלאה, השמיים הם הגבול. חשוב לציין גם שחיפוי זכוכית הוא קל מאד לניקוי ולתחזוקה.