מראות עומדות בגדלים שונים

למי מאיתנו אין בבית מראה רגילה התלויה על הקיר? ייתכן ומדובר בפריט שכבר לא נחשב לעיצובי אלא למשעמם, נדוש וחד גוני. זה נכון שאפשר לחדש ולגוון עם מראות תלויות רגילות אך אין ספק שבחירת מראות עומדות לבית כתוספת עיצובית היא בחירה מרעננת ומחדשת, ייחודית ואמיצה, במיוחד לאור סגנונות עיצוב רבים הקיימים בשוק מהן ניתן לבחור. בעמוד זה נדבר על סגנונות עיצוב קלאסיים, ועל בחירת מראות בסגנונות ייחודיים שמתשלבים עם העיצוב הקיים בבית שלכם. בסוף העמוד נדון בשילוב של אלמנטים אחרים שמשתלבים עם המראה העומדת שבחרתם ליצירת אפקט חזותי מרשים בכל בית ודירה.

סגנון עיצוב קלאסי

הקונספט העיצובי של תליית חפצים ברחבי הבית לא היה ידוע ונפוץ כל כך לפני העידן המודרני. הסיבה לכך נעוצה בהבדלים עצומים בסגנונות הבניה. בבתים של פעם, שהיו עשויים מלבנים, קשה מאוד היה לתקוע מסמר, מדובר במשטח שאינו מיושר ומוחלק כמו הקירות של הבתים המודרניים בהם אנו מתגוררים. מהסיבה הפשוטה הזו, בימים עברו מראות עומדות נחשבו לפריט סטנדרטי אותו ניתן למצוא בבתים יוקרתיים שיכולים להרשות להם פריט עיצובי שכזה. עם השנים, כשסגנון עיצוב זה נשתכח.

מראה קריסטלית על גבי גשטל עץ מלא כולל פאזות וחיבורי גרונג

החזרה לטעם של פעם מהווה חדשנות ויצירתיות, בעוד שבימים עברו ייתכן ואף אחד לא היה מתרגש מהוספה של מראה עומדת כזאת או אחרת לבית שלכם. כמובן שמראה עומדת בבית מודרני תיראה כמו פיל בחנות חרסינה, ולכן יש צורך להתאים את המראה העומדת שלכם לסגנון העיצוב הקיים בבית, ולא לתקוע אותה ללא הקשר בפינות כאלה ואחרות של הבית ולצפות שהיא תעשה את ההבדל והרושם הנדרשים בכוחות עצמה. כאשר סגנון קלאסי הוא הסגנון שלכם, מראות עומדות קלאסיות העשויות מעץ בעל עיטורים מגוונים הן הבחירה הטבעית, וכאשר מדובר בסגנון עיצוב מודרני, כדאי מאוד לבחור במראה עומדת בעלת מאפיינים יותר עתידניים ופשוטים.

מראות עומדות בסגנונות ייחודיים

לאילו מביניכם שאוהבים לגוון ולחדש, לשנות ולרענן, שילוב של אלמנטים ייחודיים בעיצוב של המראה העומדת שתבחרו יכול להיות הבחירה המושלמת. עיצוב ייחודי אותו תוכלו לשלב בעת בחירת מראות מעוצבות עומדות לבית שלכם הוא שימוש באלמנטים של זכוכית צבעונית המוטבעת בצידי המראה, או אף במסגרת כולה. סגנון עיצוב נוסף שחורג מן הסטנדרט הקיים בבתים רבים בהם ניתן למצוא מראות עומדות הוא סגנון שעושה שימוש בשיטות של הדפסה על זכוכית, המאפשרת שילוב של תמונות, הדפסים, וכיתובים על פני משטחי זכוכית המשולבים במראה העומדת שלכם. לא משנה באיזה סגנון עיצוב ייחודי שחורג מהסגנונות הסטנדרטיים תבחרו, מה שבטוח הוא שתצליחו להפתיע ולחדש, ולשלב אלמנט שונה שלא רואים כמוהו בכל יום.

מראה זכוכית של שבירו

שילוב של אלמנטי עיצוב אחרים עם המראה עומדת שלכם

כאמור, הסגנון הכללי של החדר או המרחב בו תבחרו להציב מראות עומדות צריך להיות תואם במאת האחוזים למראה עצמה, אחרת כל העניין מתפספס ומתקבלת תמונה שונה ומשונה לעין. שילוב של דלתות הזזה מזכוכית בסמוך למקום בו תבחרו להציב מראות עומדות יכול להיות נהדר, במיוחד עם המראה העומדת שלכם מעוטרת בזכוכית צבעונית עם הדפס הזהה להדפס אותו ניתן למצוא על גבי דלתות ההזזה. תוכלו להציב מספר מראות עומדות ברחבי הבית, בכל חדר מראה בעיצוב שונה, או מראות מעוצבות לצידן אלמנטים נוספים שיוצרים מראה אחיד בחדר או בחלל בו תציבו את המראה העומדת שבחרתם עבור הבית שלכם.