איך לדעת אילו סוגי מקלחונים מתאימים לנו?

כמעט בכל בית חדש, התקנה של מקלחון היא צעד מובן וברור מאליו. הנוחות והעיצוב מביאים לכך שרבים בוחרים לשפץ גם חדרי אמבטיה ישנים שבהם ניתן להתקין במהלך השיפוץ סוגי מקלחונים שונים, על פי הצורך. מכיוון שיש לא מעט סוגים, לא מעט דגמים ולא מעט איכויות, חשוב לדעת מה לבדוק ואיך להחליט. הבחירה בין מקלחונים פינתיים, למשל, לבין דגמים חזיתיים חייבת להיות מושכלת שכן במקרה של טעות, התוצאות עשויות להיות הרבה פחות טובות מכפי שניתן היה להשיג.

סוגי מקלחונים, גודל ומיקום

על מנת לדעת אילו סוגי מקלחונים עשויים להתאים לנו יש להבחין בין כמה קריטריונים שאותם יש לבחון בשבע עיניים:

1. איכות – ככלל, ישנם מקלחונים שנחשבים לאיכותיים מאוד ויש כאלה שנחשבים להרבה פחות איכותיים. ההבדל ניכר על פי היצרן (יש יצרנים שמהווים שמות של מותגים מוכרים) על פי איכות חומרי הגלם שנמצאים בשימוש, על פי הגימור.

2. מחיר – מקלחונים איכותיים יותר יהיו מטבע הדברים יקרים יותר. זה נכון בין אם בוחרים דגם בהתאמה אישית ובין אם בוחרים דגם סטנדרטי יותר. כאשר רוצים איכות שמחזיקה לאורך זמן צריך להיות מוכנים לשלם בהתאם. עם זאת, יש כמובן גם מבצעי מכירות וניתן למצוא דגמים טובים במחירים סבירים.

3. גודל – היבט מרכזי בבחירת מקלחון טמון בשטח שעומד לרשותכם. מי שמתעתד להתקין מקלחון בשטח קטן יחסית לא יוכל לבחור בדגם גדול ולהיפך. גודל סטנדרטי למדי הינו של 80 סנטימטרים רבועים, אך יש גם גדלים נפוצים אחרים.

4. מיקום – אלמנט לא פחות חשוב מעניין הגודל כאשר בוחרים מקלחון הוא המיקום המדויק. יש דגמים שמתאימים להתקנה פינתית בלבד. יש דגמים אחרים שניתן להתקין באופן חזיתי. משום כך, חשוב להחליט כמה שיותר מוקדם איזה סגנון מתאים עבורכם.

5. עם או בלי מסילות – ישנם מקלחונים שבנויים מדלתות כנף. אחרים, בנויים מדלתות הנעות על גבי מסילות. שני הסוגים יכולים להיות טובים אולם יש לכל דגם יתרונות וחסרונות. דלתות כנף תופסות בדרך כלל יותר מקום. לכן זה לא מתאים כאשר חדר האמבטיה קטן או צר. דלתות מסילה, כאשר הם לא מאיכות טובה, עשויים להיפגם עם הזמן ולהיות מקור ללכלוך, והצטברות אבנית. מסילות איכות, יש לומר, מתגברות בדרך כלל על חסרונות כאלו.

 

 

מקלחון הזזה CNC מזכוכית

זכוכית איכותית בלבד

נקודה חשובה למחשבה, שצריך לקחת בחשבון כאשר בוחנים סוגי מקלחונים שונים, היא סוג הזכוכית. במידה ומציעים לכם מקלחון שנראה טוב ושמחירו סביר וגודלו מתאים, אין זאת אומרת שאפשר לבחור בו בלב שקט. רק לאחר שבודקים את סוג הזכוכית ואת אופן התקנתה אפשר לעשות את הבחירה הנכונה. חיפוי זכוכית למקלחת חייב להיות עמיד וחזק, כך שלא יישבר או ייסדק בקלות. זו חייבת להיות זכוכית ברמה גבוהה, שעומדת בתקנים מחמירים, כזאת שתישאר גם יפה כחדשה לזמן ארוך.

זכוכית של מקלחונים באיכות טובה חייבת להיות זכוכית מחוסמת, שתוכל לעמוד בפני חבטה או מכה בלתי צפויה. היתרון העצום של זכוכית מחוסמת איננו רק בעמידות שכן גם אם קורה מצב שבו הזכוכית נפגמת היא בנויה בצורה ייחודית. כאשר זכוכית מחוסמת נשברת כתוצאה מלחץ או מכה חזקים באופן מיוחד היא מתוכננת כך שהשברים יהיו בלתי מזיקים לאדם. גם אם מקרים כאלה נדירים, השילוב של חוזק, עמידות ובטיחות חשוב במיוחד לכל אדם בר דעת ולכל מי שבטיחות בני משפחתו חשובה לו. לסיום, נציין שלדעתנו מקלחונים חזיתיים הם בחירה יפה יותר, שמתאימה כמעט לכולם, בתנאי שאין מגבלה של מקום.

מקלחונים וסגנונות

המקלחונים הפכו לפריט אופנתי ובעקבות כך יש אינספור סגנונות. נתמקד באיכותיים שיש היום: יש את "המקלחון הפינתי" שהוא נחשב למקלחון אולי הכי פופולרי הוא מגיע במגוון סגנונות. עוד ניתן למצוא את "המקלחון החזיתי" שבנוי על שני קירות, הוא נחשב למקלחון יפה ומרשים ומגיע בשלל גוונים.

יש גם את ה"המקלחון עגול" שמקנה לחלל האמבטיה מראה יוקרתי, הוא מיוחד וניתן לחדור אליו מדלת בצורה של חצי עיגול. מקלחון נוסף נקרא "מקלחון קטום" שהוא בדומה למקלחון הפינתי אך הוא מיועד בעיקר לחללי אמבטיה קטנים במיוחד. ניתן למצוא היום גם בשוק המקלחונים גם מקלחון שמתלבש בתוך אמבטיה שכבר קיימת, זה במידה ורוצים להימנע משיפוץ שהוא גורף ומנסים לחסוך ויחד עם זה למנוע ממים להגיע לכל עבר.