עיצוב יוקרתי של ריהוט

רהיטי גן מיוצרים כיום באיכות כה גבוהה, עד שלא תמיד ניתן להבדיל בין ריהוט גן לבין ריהוט המיועד לעיצוב הפנימי של הבית. למרות שמקובל לדבר על רהיטים, למעשה שדרוג הגינה והפיכתה לפינת חמד יוצאת מהכלל, נעשה על ידי מגוון רחב של פריטים שונים המקשטים את החוץ של הבית.

בין היתר ניתן לשפר את הגינה באמצעות פתרונות הצללה וכיסאות ישיבה, כסאות שיזוף וגזיבו איכותי, מחצלות נעימות ונדנדות המשולבות בכיסאות ישיבה או גרילים. בגינות גדולות ורחבות ידיים, יש הממקמים מטבחי חוץ של ממש, עם משטח עבודה, ארונות אחסון, גריל גז ועוד. אין ספק שגם מחסן לגינה, מחצלות, ספסלים מרהיבים ופרשי צל שייכים גם הם בהגדרתם לריהוט הגן במובן הרחב של המילה.

עמידות ויופי

מי שנמצא בימים אלה בחיפוש אחר ריהוט גן אופטימלי צריך להתייחס בראש ובראשונה לשני קריטריונים מרכזיים שאותם נציג כעת. הקריטריון הראשון הוא המראה, העיצוב והאסתטיקה. הקריטריון השני הוא העמידות לתנאים השוררים בחוץ, בגינה או במרפסת. ריהוט איכותי המיועד לגינה צריך להיות מסוגל לשמור על צבעו ועל מראהו גם תחת השמש הקופחת וגם בימים גשומים ולחים. כך, אם מדובר למשל בריהוט גן שעשוי עץ, הרי שהכוונה היא לריהוט מעץ איכותי מאוד, שעבר טיפול מתאים נגד לחות וחום, בדוגמת ציפוי לקה למשל. בנוסף, יש כמובן לבצע תחזוקה שוטפת בריהוט מסוג זה גם אם הוא עשוי אלומיניום או ראטן, אשר תבטיח את אורך חייו של הרהיט למשך זמן רב ועל פני עונות שונות במשך השנה.

שולחן מזכוכית

רהיטים מזכוכית

לאלו המעדיפים רהיטים במראה יוקרתי, רהיטים מזכוכית יכולים להיות הפתרון המושלם. חשוב מאוד לבחון תחילה את הצרכים ולבדוק סוגים שונים של רהיטים המצויים בשוק, בכדי ליצור הרמוניה, שלמות וקונספט אחיד. יצירת הרמוניה תוכל להבטיח פינה מושלמת למנוחה ולאירוח, יצירת אזור מתאים גם לילדים (אם יש צורך בכך) והתייחסות לפתרונות הצללה וקירוי לקיץ ולחורף.

כסאות שיתאימו לריהוט גן, למשל, יש למאות. אין להתייחס אך ורק ליופיו של הכיסא ולעמידותו לפני שלוקחים אותו ומכניסים אותו לגינה הפרטית. יש לחשוב גם על מאפיינים כמו מידות וגובה – יש כסאות בר גבוהים וארוכים, יש כסאות נמוכים, יש שרפרפים קטנים ואפילו כורסאות מפנקות לגינה או למרפסת. אותו הדבר נכון לגבי צורתו של המוצר או בנוגע לצבעו. אם ישנו שולחן קיים, עדיף כמובן להתאים את הכיסאות לעיצובו וכן למידותיו. כמובן, יש להתייחס באופן דומה גם לכל יתר חלקי הריהוט, ליצור התאמה עם גודלה של הגינה והעדפותיהם של בעלי הבית. מי שרוצה להקל על עצמו, ניתן לבצע רכישה של מגוון הרהיטים ופריטים לגינה במקום אחד שמציע מגוון ושפע של דגמים וגדלים.