איך לבחור מעקות פנים לבית

אם פעם היה מעקות היו משמשים אך ורק לצורכי בטיחות, הרי היום בתקופה בה אנו חיים מעקות זכוכית משמשים גם ליופי. היום כאשר אנשים בונים את בתיהם הם חושבים על אסתטיקה ובכל בית פרטי ניתן להבחין במדרגות . אם יש מדרגות הרי יש צורך במעקות. בכל הנוגע לבחירת מעקות זכוכית השמיים הם הגבול . לא משנה אם מדובר בסגנון לולייני או בסגנון עגול ונקי, חשוב מאד להביא בחשבון את הצרכים עליהם עונים מעקות פנים.

 לפני שנביא בפניכם את סגנונות העיצוב השונים, חשוב מאד להזכיר את הצרכים עליהם עונים מעקות זכוכית.

  • משענת עבור המדרגות: מעקות זכוכית נועדו כדי לשמש משענת עבור מי שעושה שימוש במדרגות וכך למנוע נפילות.
  • מראה עיצוב: אם הזכרנו את עניין הבטחון, עניין לא פחות חשוב זה העיצוב. מלבד עניין הבטחון חשוב מאד להשקיע בכל הקשור לעיצוב ומכאן יש משמעות לבחור בחומר שיתמזג עם האווירה בבית.

גרם מדרגות זכוכית ומעקה זכוכית בעיצוב איטלקי

מעקות פנים לבית – אילו חומרים מתאימים ?

אם הזכרנו מעקות העשויים מזכוכית, מעקות מסוג זה מעניקים תחושה של מרחב. זכרו! מעקות מסוג זה מחייבים התקנת זכוכית מחוסמת.

בחירת חומרים נוספים

בעת בחירת מעקות לבית חשוב מאד לתת את הדעת אודות החומרים. אחרי הכל, יש חשיבות רבה לשילוב החומרים והתאמתם למראה הכללי של הבית.החומרים מהם עשויים המעקות רבים ומגוונים. כך למשל, ניתן להבחין במעקות מסוג אלומיניום.

  • מעקות אלומיניום: מעקות אלומיניום נחשבים לוותיקים ביותר ומהווים פתרון בטיחותי, אך גם איכותי. בשל צורתו, ניתן לשנות את מראה המעקות לסגנון מפותל או ישר בהתאם לבחירה שלכם. בנוסף לסגנון העיצוב הייחודי ניתן גם לצבוע את אותם מעקות בסוגים שונים של צבעים וכך ליצור מראה קלאסי או מודרני. בכל הנוגע למחיר, יש לדעת כי מחירים של מעקות אלומיניום אינו זול במיוחד.
  • מעקות ברזל: בשונה ממעקות אלומיניום, מעקות ברזל נחשבים לזולים יותר אך חזקים.
  • מדרגות עץ: אם ברצונכם ליצור אווירה חמימה בבית, מעקות עץ נחשבים לבחירה טובה במיוחד. עץ נחשב לחומר גלם פופולרי במיוחד וניתן לגלפו ולעצבו במגוון צורות.

כפי שהזכרנו קודם לכן, היום יש חשיבות רבה לכל הנושא של עיצוב הבית. לפיכך, אם אתם מעוניינים לשלב מלבד מעקות זכוכית חומר נוסף, הרי זה אפשרי בהחלט! היום נהוג לפרוץ גבולות ולשלב בין חומרים שונים כדי ליצור אווירה ייחודית.כך למשל ניתן לשלב בין מעקות העשויות מזכוכית לבין מעץ- מדובר בבחירה המאפשרת לכם ללכת על המראה השקוף וגם לשלב חמימות! איך תעשו זאת בפועל? תוכלו להתייעץ עם בעל מקצוע שיוכל להנחות אתכם בכל הנוגע לשילובים המתאימים שיהפכו את הבית שלכם למקום נעים.

תייעצו עם מעצב פנים

כפי שניתן להתרשם, היום ניתן לבחור מבין סוגים שונים של מעקות, אם אתם מתלבטים ולא יודעים במה לבחור זאת השעה להתייעץ עם מעצב פנים. מעצב פנים כשמו כן הוא אחראי על עיצוב הבית. עץ או זכוכית? מעצב פנים מנוסה יבחן את מראה הבית שלכם וימליץ לכם על החומר המתאים.

מכאן יש ביכולתו  לייעץ לכם עצה אחת או שתיים בנוגע לבחירת מעקות לבית שלכם. אם אתם מתלבטים רבות, כדאי לפנות לאיש מקצוע בתחום לצורך התייעצות.מעצב פנים יוכל לסייע לכם בבחירה ולהתאים לכם סגנון שיתלב עם המראה הכללי של הבית.